Zpívání srdcem


Přejdi na obsah

Semináře zpěvu


CHYSTÁTE SE PŘIHLÁSIT NA PĚVECKÝ SEMINÁŘ?


Těšíme se na čas strávený s Vámi. Věříme, že si u nás krásně zazpíváte a budete obohaceni o nové zážitky.Nejbližší termín a náplň semináře naleznete na stránce Aktuálně.

Cílem pěveckých seminářů je intenzivní skupinová práce na zdravém a radostném zpívání. Budete po celou dobu profesionálně vedeni ke zdokonalení Vašeho hlasu.

Rozvíjíme kromě
techniky zpěvu i hudební, rytmické a intonační základy. Zaměříme velkou pozornost na zmírnění nebo úplné odstranění psychických blokád způsobené strachem nebo byl/a – li jste někým nedobře posouzen/a v minulosti.

Zejména jej doporučuji
všem, kteří si pořád zpíváte nebo si zpívat chcete a neumíte si sám/sama poradit se svými technickými problémy.

Seminář je též ideální pro
pěvecké sbory, kde mnohdy není mnoho času věnovat se hlasové kultuře a dochází tak k časté únavě, po které se hlas postupně ničí.


Účastnit se mohou i úplní amatéři, kteří si myslí, nebo jim bylo řečeno v minulosti, že neumí zpívat. Zjistíte, pokud nepatříte ke 3% populace na zemi kteří opravdu nemají hudební sluch, že to jde docela snadno. Bohužel se k těmto 3% procentům dobrovolně a neprávem hlásí až 50-70% lidí. Takže si můžete opravit mínění o sobě a pustit se s chutí do zpívání. Potřebujete pouze probudit své tělo, naladit sluchové aparáty spolu s nervovým systémem. To vyžaduje trpělivost a pokud chcete dojít k vysněnému cíli, stojí to hodiny, měsíce a roky tréninku. Zpívání je nekonečná cesta.Semináře jsou obohaceny tematickými programy a jsou podrobně uvedeny v letáčku aktualit těchto stránek.


program zaměřený na uvolnění, hlubší procítění a
celkovou harmonizaci organismu je spojený s pobytem a cvičením jógy v solné jeskyni, odbornou masáží často ztuhlého krku a ramen a relaxační meditací

na
správnou výslovnost a následnou opravu špatných návyků s logopedickým specialistou

na zpěv jako
celkovou očistu spojenou se zdravým obědem, který pro Vás osobně uvaří sama autorka mnohokrát úspěšně vydané Makrobiotické kuchařky


* * * * *


O klasické relaxační masážiMasáž se vždy těšila zájmu, a v současné době její obliba ještě stoupá. Zvláště při současném životním stylu, kdy většinou sedíme, máme menší pohybové aktivity, používáme stále stejný pohybový stereotyp
a tím dochází k poruchám pohybového aparátu. Působením stresu, který může způsobit ztuhlost a bolest zad i celého těla je masáž jedním z velice účinných prostředků pro celkové uvolnění, jak fyzické, tak psychické.

Léčivá síla doteků a masážních hmatů je známá ji několik tisíc let. Je to nejpřirozenější metoda pro odstranění bolesti či stresu. Vždyť každý z nás si nevědomky tře a hladí bolavá či zatuhlá místa.

Masáž působí na člověka velice pozitivně, pomáhá uvolňovat stres a emoce tím, že dochází k
uvolnění endorfinů, zklidňuje organizmus, odstraňuje psychickou únavu, po fyzické stránce klasická relaxační masáž uvolňuje svalstvo a svalové napětí a zatuhlost, pomáhá předcházet bolestem, pocitům únavy. Zlepšuje průtok krve, odstraňuje zrohovatělé buňky pokožky a zlepšuje její prokrvení, zvyšuje přísun kyslíku, živin a obranných látek do organizmu. Zesiluje krevní oběh a pomáhá odstranění toxických látek z těla (např. kyselina mléčná), obnovuje svalový tonus a zrychluje rekonvalescenci. Relaxační masáž má blahodárné účinky na nervový systém a psychiku, vytváří příjemný pocit pohody, celkové relaxace a posiluje celkovou regeneraci organizmu.


Těší se na Vás Kateřina Dostálová


* * * * *


O cvičení jógy v solné jeskyni


ENERGY YOGA Vám pomůže uvolnit, zrelaxovat a vyčistit vaše tělo i mysl. Přinese Vám dobrou fyzickou kondici, příliv energie a pocit pohody. Blahodárné účinky yogových cvičení spolu s léčivými účinky solné jeskyně přináší účinné cvičení, které velmi silně působí jak na fyzické, tak i energetické úrovni.

Hodinu ENERGY YOGY absolvované v solné jeskyni můžeme přirovnat ke 2-3 lekcím cvičení v běžném cvičebním prostředí.

Yogová cvičení využívájí ásán/pozic/ a vědomého dýchání k obnovení rovnováhy a zdraví v těle, které se cvičením stává pružným a harmonicky vyváženým. A protože tělo je odrazem stavu mysli, cvičení yogy pomáhá zklidnit a uvolnit se i na úrovni psychické. Yoga Vám pomůže najít vlastní rovnováhu a s láskou a úctou vnímat sebe a své tělo.

Hodina je vhodná i pro začátečníky.
Na sebe si vezměte pohodlné oblečení, triko nebo mikinu a ponožky. Cvičí se naboso nebo v ponožkách, používat můžete podložky vlastní nebo jsou k dispozici v jeskyni.

ENERGY YOGA se nechala inspirovat těmito prvky:

Hathajógou - kombinace pozic (ásan) a hlubokého dýchání

Iyengar jógou - hathajóga skloubená s detailní znalostí lidského těla, propracovaný styl jógy založený na přesnosti v polohách i pohybu

Dechovými cvičeními – způsob, jakým dýcháte, se odráží ve stavu vaší mysli. Když pociťujete nervozitu nebo stres, dýcháte rychle a povrchově. V klidu a uvolnění vzdycháte a váš dech je hluboký. Většina dospělých nevyužívá při dýchání své úplné kapacity a nedostatečný přísun kyslíku do těla přispívá k únavě a stresu. Správné dýchání, které se při hodinách jógy procvičuje (např. technika plného jógového dechu), zvyšuje přísun kyslíku při nádechu a vylučování škodlivin, jako je kysličník uhličitý při výdechu. Také masíruje a přispívá k vyladění vnitřních orgánů těla, když se bránice s každým nádechem pohybuje nahoru a dolů. Soustředění se na dýchání zklidní myšlenky a ustálí mysl, zatímco zvyšující se množství kyslíku pomáhá mozku k lepší koncentraci.

Prací s energií (či, čchi) – či je vitální energie, která je nezbytným předpokladem života, či se neustále pohybuje v těle, stoupá, klesá, vstupuje a vystupuje, bez přestání cirkuluje tělem. Centry v našem těle, která jsou schopna přijímat, přetvářet a vyzařovat energii jsou čakry. Čakry jsou propojeny, takže kvalita fungování jedné z čaker se odráží i na ostatních. Praktikováním jógových ásan lze stimulovat a harmonizovat tyto energetická centra, která jsou nezbytná pro život.

Těší se na Vás Denisa Čiháková


* * * * *Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku